Pretraga sajta
Srpska prestonica odavno je velikim slovima upisana je na međuanrodnu džudo mapu, ovoga puta i kao jedan od obrazovnih centara IJF akademije.
Uz učešče 36 majstora džudoa pristiglih u Beograd sa svih svetskih meridijana, pod okriljem IJF-a Međunarodne džudo federacije, održava se sedmodnevno stručno usavršavanje u multifunkcionalnoj sali Instituta za sport i sportsku medicinu Republike Srbije u Košutnjaku.
Učesnike IJF akademije posetili su Laslo Tot predsednik Evropske džudo unije i Ivan Todorov potpredsednik Evropske džudo unije i prvi čovek Džudo saveza Srbije.
Posle pozdrava sa učesnicima IJF akademije i zajedničke fotografije predsednik Evropske džudo unije prisetio se prvog dolaska u Nacionalni trening centar u Košutnjaku.
-Prošle godine mi je bila velika čast da učestvujem na svečanom otvaranju ovog prelepog džudo centra, a sada osećam da je jedna godina rada donela mnogo rezultata, ne samo za srpski džudo, već i za ovaj prelepi dojo. Osećam da smo sada ispunjeni energijom, ispunjeni programima, jer počinjemo da Nacionalni džudo centar pretvaramo u međunarodni -evropski džudo centar- rekao je Laslo Tot predsednik EJU.
Polaznici IJF akademije iz Srbije i regiona ne samo da imaju mogućnost da pohadjaju prestižni program u Beogradu već i da to učine na svom maternjem jeziku.
-Ovo je veoma važno i ovo je prvi korak, jer organizujemo srednjoevropsku sesiju IJF akademije za trenere i sudije. To je fantastična promocija ne samo za srpski džudo, već i za srpski sport uopšte. Ovo je izuzetan događaj za sve, i zaista sam veoma srećan jer se ovogodišnji program tu ne završava rekao je Laslo Tot predsednik Evropske džudo unije.
Ivan Todorov potpredsednik Evropske džudo unije i predsednik Džudo saveza Srbije istakao je važnost Nacionalnog trening centra u Košutnjaku.
-Hteo bih pre svega da se zahvalim predsedniku Vučiću jer je ovo ideja o kojoj smo pričali u 2018. a sada se naš san ostvario, otvaranjem Nacionalnog trening centra. Sada je na nama da u potpunosti upotrebimo naše kapacitete da bi dalje razvijali džudo. Jedan ozbiljan kvalitet, jeste pre svega zajednički trening svih selekcija i pripreme koje se ovde svakodnevno održavaju. Edukacija naših trenera i polaganje za licence Svetske džudo federacije na IJF akademiji, gde oni mogu polagati na srpskom jeziku i praktičnu i teoretsku nastavu -istakao je Ivan Todorov, potpredsednik EJU I predsednik Džudo saveza Srbije.
Za manje od dva meseca Nacionalni trening centar na Košutnjaku biće mesto gde će se održati OTC – Olimpijski trening kamp.
-Voše od 50 zemalja poslaće svoje najbolje takmičare koji će se ovde pripremati sedam dana. Time šaljemo poruku da ne samo da Srbija ima dobre i najbolje rezultate u istoriji već i ima ozbiljne organizacijske kapacitete. U ovoj godini organizujemo završnicu Lige šampiona, koja je na programu 26. novembra. U narednoj 2026. Beograd kao domaćin IJF akademije i OTC trening kampa koji će biti u redovnom kalendaru, srpska prestonica biće domaćin ekipnog prvenstva Evrope za seniore. To su naši planovi, očekujemo da nastavimo dalje, da širimo, popularizujemo džudo i da iz godine u godinu imamo sve bolje rezultate zaključio je Ivan Todorov.
Florin Laskau IJF Head Referee Director i glavni demonstrator IJF Akademije nije krio zadovoljstvo uslovima u Kojima se odvija edukacija kao i voljom i željom polaznika da se edukuju.
- Ovaj kurs je, naravno, moguć zahvaljujući predsedniku IJF-a, gospodinu Mariusu Vizeru, koji ima viziju da nas podrži i pomogne u razvoju trenera. Takođe, Evropska džudo unija je podržala ideju da se ovaj program odvija i u Evropi — posebno dr Laslo Tot, koji je deo ovog napora. Zatim, predsednik Džudo saveza Srbije, gospodin Ivan Todorov, rekao je da nam je ovakav program potreban u Srbiji i da ga moramo organizovati ovde. Ali sve što se desilo i ceo uspeh dugujemo brojnim volonterima — počevši od ljudi koji rade u savezu, pa do mnogih drugih oko ovog centra koji su omogućili sjajnu priliku da se ovde trenira, vežba i uči. S moje strane, veliko hvala svim volonterima i radujem se ponovnom dolasku rekao je Florin Laskau.
14.07.2025.
IJF Akademija u Beogradu
13.07.2025.
Simin i Rutović zlatni, Ždrale i Grahovac bronzani na EK u Mađarskoj
12.07.2025.
Stjepanovićeva šampionski. Lubura bronzana na EK za juniore u Pakšu
08.07.2025.
Kamp "ODŽK Beograd 2025"
07.07.2025.
Rutović i Ždrale šampionski, Grahovac srebrni na EK u Pragu
Podelite vest na svom profilu