Trofejni srpski džudista Bajsangur Bagajev oduševio je sve ljubitelje džudoa fantastičnim borbama na Svetskom seniorskom prvenstvu čiji je domaćin prestonica Mađarske, Budimpešta.

Bagajev je imao izuzetno iscrpljujući dan na Planetarnom prvenstvu najboljih džudoka sveta u Mađarskoj. Većinu borbi Bagajev je završavao na "zlatan bod", u produžetku, što mu je potrošilo mnogo energije. Umor, i čini se trenutak pada koncentracije, odlučio je pobednika u okršaju za bronzano odličje protiv Mahmadbekova iz Emirata. Pobednik je rešen posle 6:15 minuta borbe, u produžetku na "zlatan bod", zahvatom za vazari borca države sa Bliskog istoka.

Bajsangur Bagajev je bukvalno dominirao na Svetskom prvenstvu. Izuzetno smireno rešavao je svaki meč. Na startu takmičenja savladao Zelemhana Batčaeve iz Belgije na "zlatan bod" posle 5:07 minuta borbe, zahvatom za vazari. U drugom kolu Bagajev je zahvatom za ipon posle 2:48 minuta borbe savladao Bilala Siloglua iz Turske. U osmini finala  uzdanica Orlova do 73 kilograma  je ponovo slavila  na "zlatan bod", posle 7:04 minuta borbe protiv Šahrama Ahadova iz Uzbekistana. U četvrtfinalu, Bagajev je pobedio Rašida Mamadalijeva iz Azerbejdžana u regularnom toku borbe, posle četiri minuta, zahvatom za vazari. U polufinalu Bagajev je poražen posle iscrpljujućih 7:47 minuta borbe od Brazilca Daniela Karnjina, na "zlatan bod", posle treće kazne koja je izrečena trofejnom srpskom reprezentativcu Srbije. Posle iscrpljujućeg takmičarskog dana Bagajev je smogao snage za izjavu:

-Drago mi je što sam bio u ovako velikom meču. Borba za bronzu je, mislim, uspeh. Parirao sam protivniku, imao svoje šanse, ali me je u poslednjih deset sekundi protivnik kontrirao i na kraju je vazarijem stigao do pobede. Nastaviću da radim, kako bih bio bolji na narednim takmičenjima- rekao je Bajsangur Bagajev.

Zlato u kategoriji do 73 kg, pripalo je Francuzu Žoanu-Benžaminu Gabi, srebro Brazilcu Danielu Karnjinu, a bronze pomenutom Mahmadbekovu iz UAE, i Japancu Tatsukiju Išihari.